· Pompa posiada bardzo dobre możliwości samo zasysania do 9,3 m. poniżej poziomu pompy, oraz wyposażona jest w regulowany wyłącznik ciśnieniowy, który powoduje samoczynne wyłączenie pompy przy zadanym ciśnieniu roboczym. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 3,5 bar. W odróżnieniu do pomp śrubowych (mono) czy wirowych pompy tłokowe mogą pracować „ na sucho”, co np. umożliwia opróżnienie rurociągu ssawnego i tłocznego.

· Konstrukcja komory tłocznej posiada wymienny cylinder szlifowany o grubości 4 mm. oraz wyposażona jest w tak zwaną przestrzeń bezpieczeństwa, to znaczy, że tłok nie dochodzi do ścianki końcowej cylindra, co z kolei pozwala na uniknięcie uszkodzenia pompy podczas przypadkowego wchłonięcia ewentualnych ciał obcych. 

· Typoszereg pomp tłokowych jest odpowiednio dobrany do wydajności, to znaczy ilość cykli wydajność, moc silnika są tak dobrane, aby optymalnie przetłaczać medium. Na życzenie klienta istnieje możliwość obniżenia ilości cykli do 15/30 na min, aby otrzymać jednolitość strumienia. 

· Ich masywna konstrukcja, możliwość pracy „na sucho” i przetłaczania płynów o dużej temperaturze z wtrąceniami stałymi bez pulsacji, z dużej głębokości stawia pompy tłokowe w czołówce pod względem zastosowania.

· Konstrukcja pomp czyni je bardzo ekonomicznymi w eksploatacji. Części mogące ulec przyspieszonemu zużyciu przy przetłaczaniu trudnych mediów są niedrogie i bardzo szybko wymienialne.

· Pompy są dostępne w wersji standard - stal kwasoodporna i brąz i w wersji INOX – całość wykonana z polerowanej stali kwasoodpornej. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania urządzenia do bezstopniowej regulacji wydajności, co umożliwia płynną zmianę szybkości tłoczenia w czasie biegu pompy, a także nawrotnicy przepływu, która umożliwia zmianę kierunku tłoczenia bez potrzeby zatrzymywania pompy.

· Silnik elektryczny wyposażony jest w skrzynkę sterowniczą z dwiema prędkościami obrotowymi i transformator (24 Volt zgodnie z normą europejską CEI). Na życzenie klienta – dwie niezależne prędkości obrotowe i zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe uniemożliwiające uszkodzenie instalacji elektrycznej przy skoku napięcia. W przypadku uszkodzenia jednego z dwóch obwodów elektrycznych, drugi pozwala kontynuować pracę abyśmy nie byli zmuszeni do przerywania przepompowywania. 

ZASTOSOWANIE: 
Pompy tłokowe firmy Manzini są produkowane z myślą o zastosowaniu ich do przetłaczania wina, wódki, octu, soku, miąższu owocowego, oleju, mediów gęstych zawierających wtrącenia stałe takie jak fasola czy pocięta papryka. Przy przetłaczaniu płynów łatwopalnych (wódka, spirytus) pompa wyposażona jest w silnik z instalacją przeciwwybuchową.

PARAMETRY: 
· Wydajność (w zależności od modelu) do 100 m3/h 
· Ciśnienie tłoczenia (stałe dla wszystkich typów) do 4 bar 
· Temperatura pracy do 85°C 

Służymy fachowym doradztwem technicznym w zakresie doboru urządzeń.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz sprzedaż części zamiennych.